Спорожнілі міста, паніка на Кримському мосту та бензин у чотиридорога: що відбувається в окупованому Криму

Літо у темряві та в ізоляції: кампанія українських ударів по логістиці та інфраструктурі Криму лише за три тижні перетворила його фактично на острів. Українські дрони ще на початку тижня добили паливну інфраструктуру, а далі настала черга енергетичних об’єктів — електростанцій та газорозподільчих об’єктів. Міста на півострові занурились у блекаут. Російські туристи намагаються виїхати додому, але одні потяги скоротили, інші — курсують із великими затримками, а пального для автомобілів на АЗС немає взагалі.

Читайте также: Наталка Денисенко виходить заміж вдруге: коханий з розмахом освідчився їй у Туреччині

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Марії Васильєвої.

Що відбувається в окупованому Криму

Вдень мешканці Криму долають труднощі життя без електрики, води і пального. А вночі здригаються від гучних вибухів. Те, що роками переживають українці на материковій частині, тепер стало новою реальністю для жителів півострова. Деякі росіяни, які переїхали сюди після окупації, тепер поспіхом пакують валізи.

От тільки виїхати можуть лише ті, хто встиг заправитись. Бо з 21 червня пальне в Криму більше не продають, навіть по талонах. Його тут просто немає.

Бензовози продовжують горіти на під’їздах до Криму. Зруйновані мости, у морі біля порту «Кавказ» згоріли пороми, запаси з нафтового терміналу у Керчі повністю вигоріли після влучання. Тож взяти пальне справді немає де. Біля Кримського мосту вишикувалися багатокілометрові черги. Бензин можна купити хіба що у російських військових і вчетверо дорожче за звичайну ціну.

Росіяни, які трохи забарилися з виїздом, тепер діляться емоційними враженнями про те, як воно зараз — стояти у тих величезних заторах на Кримському мосту.

Українці ж в коментарях цим страждальцям нагадують, як російські військові нещадно розстрілювали з артилерії евакуаційні колони, зокрема на Київщині. І радять росіянам дякувати Збройним Силам України за те, що ті дають змогу спокійно покинути півострів.

Виїхати потягом теж непросто. Ті, хто не встиг виїхати відразу, тепер днями чекають на вокзалі. Поїзди ходять лише із Керчі. І замість 18-ти їх залишилось усього 7. Кримчани показують спорожнілі та темні вулиці міст.

Масштабний блекаут: Балаклавська ТЕС та Таврійська ТЕС вийшли з ладу

На півострові фіксують все більш порожні полиці магазинів, де стає все менше продуктів. У спеку харчі швидко псуються, електрики немає, а для генераторів немає пального.

Читайте также: Принцеса Алексія святкує 21-річчя: нідерландський королівський палац поділився її новим фото

Найгірша ситуація наразі у Севастополі. Після удару в ніч на 24-те червня по Балаклавській ТЕС — головному джерелу електрики для міста — у Севастополі почався масштабний блекаут. Окупаційна влада традиційно назвала це «обмеженням електропостачання». Однак уже наступного дня стало зрозуміло, що це — катастрофа. У місті повністю зник мобільний зв’язок, вода і світло. Після прильотів по іншій ТЕС — Таврійській — масові відключення світла фіксують у Сімферополі. Перебої з електрикою також тривають у Керчі, Ялті, Євпаторії та в інших містах.

Стратегічна мета сил оборони: перерізання артерій постачання окупантів

Звісно, мета операції Сил оборони України не в тому, щоби зробити нестерпним життя на півострові. Цивільне населення тут — фактично у заручниках російських військових, які перетворили курортний Крим на величезну військову базу, яка живить усе південне угруповання росіян на захопленій ними південно-східній частині України. Не кажучи вже про регулярні ракетні удари по Україні, які росіяни досі завдають саме з території Криму.

Літня кампанія мідлстрайків методично ріже їхню логістику та позбавляє окупантів постачання пального, боєприпасів та решти необхідного. Для цього українські Сили оборони перебивають їхню артерію на суходолі — трасу, яка веде з Ростова через окуповане Приазов’я до Криму, і всі шляхи з півострова, який через Кримський міст усе ще зберігає останній шлях сполучення з Росією.

Однак, судячи з того, як багато ударів Сили оборони зараз завдають по ППО та радіолокаційних об’єктах біля цього мосту, йому недовго залишилось. Президент Зеленський натякнув, що незабаром Україна може отримати від західних партнерів якусь нову зброю для застосування в кримській кампанії.

Кінцеву мету повної блокади лаконічно пояснив командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді: «Москва ляже в Криму».

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням: ТСН 20:00 З АЛЛОЮ МАЗУР! Емоції бійців після обміну! НЛО в небі України!

Читайте также: Наступи як у Першу світову: Сирський розповів, чому ЗСУ штурмують ворога “ногами”

Коментарі
Сортувати:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *