Артилеристи 147-ї бригади 7-го корпусу десантно-штурмових військ показали, як воюють їхні HIMARS. «Химери» фронту, або ж «хом’яки» — так їх називають самі воїни. Однак, лиш віднедавна цю американську реактивну систему залпового вогню почали показувати журналістам. І вперше — на Покровському напрямку.
Читайте также: Надсилав оголені фото та запрошував на зустріч підлітка: в США заарештували 75-річного Санта-Клауса
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Юлії Кирієнко.
Як на фронті воюють HIMARS
Сучасна дронова війна, яка панує на Покровському напрямку, змушує воїнів бути надзвичайно винахідливими, аби ворог не побачив зайвого. Ось тут, у величезній схованці, надійно ховається «химера» фронту — «Хаймарс». Його ще називають останнім аргументом бою.
Машина геть нова — розказує її водій Олександр. Розрахунок «Хаймарса», а це троє людей, отримали його лиш пів року тому.
Олександр, водій HIMARS: «Нова. З заводу 50 миль на ній було. Ну, це приблизно 90 кілометрів».
Відтоді цей екіпаж нещадно палить укріплення ворога і його скупчення техніки в таких глибоких місцях, куди просто не дотягуються українські дрони. Або там, де потрібен максимально точний і потужний постріл.
«Туча», артилерист розрахунку HIMARS: «Це як контрбатарейна боротьба — робота по чужих гарматах. І, скоріш за все, коли не дістають гармати наші якісь, або немає можливості працювати дроном, бо відповідно у дрона буде менша ефективність. Не завжди дроном можна знищити гармату, а ракетою надійніше».
І зараз для бійців саме час для такого надійного та точного пострілу. Тож екіпаж оперативно стартує на вогневі позиції. Водій закриває люк, і багатотонна пускова установка швидко виїжджає на поле бою.
Планування операцій та полювання ворожих «очей» у небі
HIMARS у 147-й артилерійській бригаді ДШВ 7-го корпусу швидкого реагування вже успішно знищив десятки важливих ворожих цілей. А це значно вплинуло і на загальну ефективність наступу росіян під Покровськом. Очевидно, не на їхню користь.
Читайте также: Білоруський режим зробив “жест гуманізму”: що оголосив Лукашенко
Прямо на вогневому рубежі пускова установка «Хаймарсу» швидко розкривається, готуючись до пуску.
Слід зазначити, що вихід на цю позицію командування в штабі ретельно планувало цілу добу. Не самі артилеристи, а саме старші командири — після глибокого аналізу найсвіжіших даних аеророзвідки. Така продуманість дій — це сувора вимога сучасної війни. Бо працювати артилеристам треба блискавично. В таку ясну погоду на відкритому полі «Хаймарс» добре видно ворожому розвіднику з неба. А він якраз вийшов на активне полювання. Це ми чітко розуміємо, коли «Хаймарс» майже розгорнувся для роботи. Тож для безпеки всі швидко ховаються в густих хащах.
Контрбатарейний пуск та стовідсоткова взаємодія з БПЛА
За кілька напружених хвилин по рації повідомляють, що небо над сектором нарешті чисте. «Хаймарс» миттєво повертається на точну позицію і таки посилає ракету в бік позицій ворогів. Від ракетного пострілу візуально здригається навіть земля на полі. Але «Хаймарс» не замовкає і шле ще одну ракету прямо в небокрай.
Ці цільові постріли — по виявлених російських гарматах. І вони є вдалими — це оперативно передає українська аеророзвідка, яка в реальному часі контролює ураження цілі з безпілотника.
Постріл «Хаймарса» у тісній взаємодії з розвідувальними дронами став точнішим та ефективнішим майже на 100 відсотків — кажуть українські артилеристи. Новітні технології, які щодня застосовують українські десантники на фронті, суттєво економлять дорогі ракети і роблять роботу американської реактивної системи максимально ефективною. А чи менше російських гармат залишається на фронті, тим менше їхніх снарядів летить по нашій піхоті, яка продовжує мужньо утримувати околиці Покровська.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням: ПЕКЕЛЬНА спека! Аварійні графіки повертаються! Прорив Хаймарсів на фронті! | ТСН 20:00 30 червня
Читайте также: Соломія Вітвіцька розкрила, яким було її весілля з нареченим-військовим: “Все суцільна імпровізація”



