Напруга у відносинах між Польщею та Україною досягла піку через історичні суперечки. На тлі дискусій навколо УПА прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск нагадав слова Папи Івана Павла II про примирення.
Читайте также: Крим у лещатах: як блокада перетворює півострів на острів та що стримує Путіна від відповіді
Про це стало відомо з його допису у соцмережі, повідомляє видання RMF24.
«25 років тому у Львові Іван Павло II сказав: „Нехай очищення історичної пам’яті призведе кожного до готовності ставити на перше місце те, що об’єднує, а не те, що розділяє, щоб разом будувати майбутнє, засноване на взаємній повазі, братерській спільноті, братерській співпраці та справжній солідарності“, — написав прем’єр-міністр.
Видання наголошує, що це пост Туска перегукується зі суперечкою, яка в останні дні ще більше загострилася між Варшавою і Києвом.
Читайте также: Яке завтра, 24 червня, свято — все про цей день, яке церковне свято
Реакція Туска на рішення Навроцького про орден
Польський прем’єр різко відреагував на рішення президента Кароля Навроцького щодо ордена Володимира Зеленського. З його слів, загострення відносин між лідерами двох держав є шкідливим у нинішніх безпекових умовах, бо воно «тішить Путіна і шокує наших союзників».
Пізніше Туск дав суворе попередженнячерез розгортання конфлікту України та Польщі. Суперечку він назвав «стратегічною помилкою», від якої програють обидві сторони у бізнесовому, геополітичному та репутаційному плані.
Читайте также: Алжир здобув вольову перемогу над Йорданією на ЧС-2026



