Очільник МЗС України Андрій Сибіга різко відреагував на нічний удар по Лаврі, зазначивши, що російські окупанти, вже перевершили ІДІЛ у своїх злочинах проти культурної спадщини.
Читайте также: Таропрогноз на 15 червня 2026 року: кому молодик у Близнятах принесе оновлення, а кому — важливий вибір
Про це він написав у Фейсбук.
«Завдавши удару по Києво-Печерській лаврі, одній з найбільших святинь християнства, Путін назавжди вписав своє ім’я у список найгірших варварів в історії. Він має бути проклятим на віки. І він програє цю війну. Від Орди у 13 столітті до нацистів та більшовиків у 20 столітті, святі місця Києва зазнавали численних варварських нападів. Зараз ми маємо справу з російськими терористами, які вже перевершили ІДІЛ у своїх злочинах проти культурної спадщини. Тільки російські покидьки, які не мають нічого святого, можуть навмисно пошкодити Києво-Печерську лавру, унікальний об’єкт спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під особливою охороною», -сказав він.
З його слів, Україна терміново ініціює всі відповідні процедури в рамках ЮНЕСКО та всі інші міжнародні механізми, вимагаючи негайної та адекватної відповіді на це державне варварство.
Удар по Києво-Печерській лаврі — що відомо
Після нічного удару росіян по Києво-Печерській лаврі місцеве духовенство терміново евакуювало святині і богослужбові предмети, стародавні ікони та речі, які мають не лише церковну, а й національну цінність.
Читайте также: Принц Луї не залишився без уваги публіки на параді на честь дня народження його дідуся короля Чарльза III
Представники духовенства, працівники та відповідні служби оперативно винесли цінні речі з території лаври, завдяки чому святині вдалося зберегти. Про це у Facebook повідомив єпископ Авраамій.
«Завдяки злагодженим діям братії лаври, усіх причетних, а також самовідданій праці рятувальників і пожежних підрозділів, вдалося мінімізувати загрози для людей та зберегти святині. На цей час триває ліквідація наслідків атаки, здійснюється оцінка завданих пошкоджень та проводиться фіксація всіх обставин події», — зазначив єпископ.
Також уночі удар по Києво-Печерській лаврі відреагував настоятель Православної церкви України Епіфаній. Він уточнив, що внаслідок удару росіян загорівся дах Успенського собору на території Лаври.
Читайте также: Відсвяткували “золоте” весілля: королева Сільвія та король Карл Густав опублікували фото



