В Україні цього літа можливе повторення відключень електроенергії. Усе залежатиме від двох ключових факторів: інтенсивності російських обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури та погодних умов.
Читайте также: Піраміди, два чемпіони і битва епох: чому бій Усик – Верховен не можна пропустити
Про це пише видання «Діло» з посиланням на аналітиків ринку.
Уже в червні, порівняно з травнем, імовірність запровадження графіків відключень зростає. Щодо сонячної генерації, то наразі встановлених накопичувачів недостатньо для балансування системи.
«Якщо погода буде помірною, а обстріли не будуть масштабними, дефіциту або не буде взагалі, або він буде незначним», — каже аналітикиня ринку електроенергії ExPro Consulting Дар’я Орлова.
За її словами, раніше прогнози були більш песимістичними, однак наразі ситуація покращилася.
Тим часом директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко не виключає погодинних відключень у вечірні піки — орієнтовно від 19:00 до 23:00 — у разі спекотного літа. Адже за таких умов навантаження на систему зростає.
Читайте также: Трамп дедалі більше розчарований: Axios дізнався про напружену нараду у Білому домі
Нагадаємо, директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко заявив, що ризик повернення графіків відключень електроенергії в Україні влітку 2026 року все ще зберігається. Основним фактором може стати різке зростання споживання електрики під час спеки, коли українці масово вмикатимуть кондиціонери, вентилятори та охолоджувальне обладнання.
Водночас ситуація напряму залежить і від подальших атак РФ по енергетичній інфраструктурі.
За його словами, критичним для системи може стати період, коли температура повітря стабільно триматиметься на рівні +30 градусів і вище.
«Влітку можливі відключення, якщо буде спека +30, але вони будуть мінімальні або взагалі можуть бути відсутні. Умова — РФ атакує так, як атакує зараз. Якщо Росія продовжить масовані удари по генерації та підстанціях, а спека співпаде з піковим споживанням, система може потребувати короткострокового балансування через обмеження для населення та бізнесу», — зазначив експерт.
Читайте также: Курс валют до кінця року — чи буде 46 гривень за долар



