Збройні сили України розглядають одразу кілька технологічних рішень для боротьби з російськими реактивними безпілотниками. Зокрема, йдеться про дрони-перехоплювачі, платформи літакового типу та недорогі SMART-ракети.
Читайте также: Нессі більше не самотня: мисливці за Лохнеським чудовиськом приголомшили заявою
Про це під час брифінгу заявив заступник головнокомандувача ЗСУ Андрій Лебеденко, якого цитує УНІАН.
За словами Лебеденка, одним із перспективних засобів протидії є дрони-перехоплювачі, здатні працювати на тих самих висотах і швидкостях, що й російські реактивні дрони.
«Ми готуємо платформи літакового типу, які також будуть нести на своєму борту засоби ураження, що дозволяють маневрувати по швидкості від 300 до 700 км на висотах, на яких працюють реактивні “Шахеди”», — повідомив він.
Заступник головнокомандувача наголосив, що такі платформи можна масштабувати, оскільки вони є економічно вигідними.
Читайте также: У ЗСУ новий головком: як на призначення Драпатого відреагували союзники та що пишуть західні ЗМІ
За його словами, ці технології можуть бути значно дешевшими та ефективнішими за традиційні зенітно-ракетні засоби ураження.
Крім того, ЗСУ опрацьовують можливість використання недорогих SMART-ракет, здатних перехоплювати повітряні цілі на висоті до 6 кілометрів.
«Якщо вони будуть ефективні, то ці варіанти будуть комбінувати», — зазначив Лебеденко, коментуючи перспективи застосування різних засобів боротьби з російськими реактивними безпілотниками.
Нагадаємо, реактивні російські безпілотники можуть розвивати швидкість до 600 км/год. У Повітряних силах розповіли, чому їх дедалі складніше перехоплювати.
Читайте также: Зеленський поговорив із Віткоффом та Кушнером: що домовилися про війну



