Державне бюро розслідувань повідомило про першу підозру у справі полку «Скеля». Правоохоронці затримали військовослужбовця, якого підозрюють у побитті двох своїх побратимів. Слідство отримало перші процесуальні результати в одній зі справ.
Читайте также: Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 11 липня
Про це повідомили у Державному бюро розслідувань
Підозрюваному інкримінують порушення статутних правил взаємовідносин між військовими, що призвело до тілесних ушкоджень середньої тяжкості, а також насильство щодо начальника, вчинене в умовах воєнного стану.
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 10 років. Окрім того, вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Що відомо про інциденти
Перший випадок стався у травні 2025-го поблизу одного із сіл Ізюмського району Харківщині, де було місце тимчасової дислокації «Скелі». Туди прибули військові іншого підрозділу. Згодом між виник конфлікт через розміщення особового складу та техніки.
У конфлікт втрутився військовий капелан, який намагався заспокоїти сторони та запропонував владнати ситуацію на рівні командування.
«За даними слідства, підозрюваний кілька разів ударив капелана кулаком в обличчя, завдавши йому тілесні ушкодження середньої тяжкості. Потерпілого госпіталізували зі струсом головного мозку та переломом щелепи», — повідомили в ДБР.
Читайте также: Російські виробники та оператори дронів активно готуються до війни з НАТО — Forbes
Другий епізод стався у червні 2025 року в місті Барвінкове, що також у Харківській області. Тоді підозрюваний напав на підполковника, який був старшим за нього за військовим званням.
За даними слідства, молодший сержант збив офіцера з ніг і завдав йому ударів руками та ногами по голові і тулубу, зламавши потерпілому ребро.
У Бюро зауважують, що окремі кримінальні провадження за фактами побиття військовослужбовців були розпочаті ще до публікації у медіа. Водночас після оприлюднення нових відомостей слідчі аналізують нові та вже наявні матеріали кримінальних проваджень, у межах яких перевіряють усі можливі факти протиправного поводження у підрозділі.
Водночас директор ДБР Олексій Сухачов в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» наголосив: розслідування будуть в пріоритеті ДБР, яке оперативно перевірить усі оприлюднені факти, надасть правову оцінку діям кожного командира та забезпечить всебічне й повне розслідування.
Читайте также: Мати 5 дітей намагалася продати новонародженого сина за $20 тисяч: чим все закінчилось



