На нещодавній зустрічі голови НБУ Андрія Пишного з представниками країн G7 та ЄС прозоро обговорили важливі питання, пов’язані з макроекономікою та кроками НБУ з валютної лібералізації.
Читайте также: Чому після схуднення людина все ще бачить себе повною: феномен “фантомної ваги”
Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив голова НБУ Андрій Пишний.
«Цього разу у фокусі – макроекономіка, інфляційні виклики, подальші кроки НБУ з валютної лібералізації, макроекономічні прогнози й готовність НБУ рішуче забезпечувати ефективну реалізацію мандата надалі. Звісно, предметом обговорення було й інформаційне поле, створене інформаційними атаками, які не залишилися непоміченими для партнерів. У відповідь ми почули запевнення щодо підтримки незалежності центрального банку», – зазначив Андрій Пишний.
За його словами, озвучена підтримка партнерів – це важливе повідомлення для НБУ, адже усі відзначали високу якість роботи команди Національного банку України. «Важливо чути такі оцінки, адже ми розширюємо взаємодію між партнерами, зокрема із країн G7», – зауважив голова НБУ Андрій Пишний.
Голова НБУ також повідомив, що у Гданьську на Ukraine Recovery Conference 2026 представництво НБУ мало чітку мету – довести кілька заяв. «Перша – інвестуйте в Україну. Немає жодних питань, які НБУ не готовий обговорювати з приватним капіталом, що зацікавлений у довгостроковому партнерстві та розвитку на українському ринку. Друга – страховий сектор України, який пройшов глибоку трансформацію, уже на радарах інвесторів. Цікаві угоди з іноземними компаніями, які ми бачимо зараз, найкраще це підтверджують», – зазначив Андрій Пишний.
Читайте также: Нові правила в дії: українські біженці у Польщі опинилися на межі виселення
За його словами, URC 2026 була плідною і для банків, адже партнерські угоди підписали, зокрема, ПриватБанк, який зможе залучити 1,18 млрд євро, Ощадбанк – понад 500 млн євро, Укргазбанк – понад 300 млн євро. «Це фінансовий ресурс, що працюватиме в економіці України», – наголосив Андрій Пишний. Він зауважив, що наразі банки мають залишатися спроможними генерувати капітал, кредитувати економіку, фінансувати критичні потреби країни, а от послаблювати цю спроможність у момент, коли кредитування набрало сили, – неправильне рішення.
Щодо валютної лібералізації, голова НБУ Андрій Пишний пояснив, що наразі Нацбанк рухається в цьому напрямку обережно, послідовно, з урахуванням інфляційної динаміки, стану валютного ринку та балансу ризиків.
Нагадаємо, Національний банк України пом’якшив низку валютних обмежень, зокрема, зміни спрямовані на забезпечення безперебійної роботи оборонних підприємств, залучення висококваліфікованих фахівців до органів управління українських компаній і банків, підтримку військовослужбовців, а також українців за кордоном.
Читайте также: Ведуча Тала Калатай шокувала виглядом повністю знищеного будинку її мами після ворожого “прильоту”



