Наприкінці червня 2026 року Рада оборони ухвалила рішення про примусове вивезення цивільного населення з небезпечних прикордонних районів Чернігівської області для захисту людей від ворожих обстрілів. Загалом цей процес має повністю завершитися протягом найближчих двох місяців.
Читайте также: Справа про вбивство Ірини Фаріон: Зінченко пояснив, чому не готовий свідчити
Про старт евакуації та алгоритм дій влади у своєму Telegram-каналі офіційно повідомив очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.
Перелік населених пунктів для евакуації
Згідно з рішенням Ради оборони, обов’язковій евакуації підлягають села, розташовані у чотирьох територіальних громадах Чернігівщини. Влада затвердила такий перелік:
Корюківська громада: Прибинь, Шишківка, Рудня;
Городнянська громада: Лемешівка, Мощенка;
Новгород-Сіверська громада: Воробʼївка, Камінь, Камʼянська Слобода, Карабани, Чайкине;
Читайте также: Якщо хочете краще спати — пийте липовий чай: чи можна вживати напій без шкоди для здоров’я щодня
Семенівська громада: Газопровідне, Олександрівка.
Продовження зимової евакуації та алгоритм дій
Окрім нових 12 сіл, влада подовжила заходи обов’язкової евакуації ще із семи населених пунктів, про виїзд з яких оголошували ще взимку:
Гірськ у Сновській громаді,
Берилівка у Городнянській громаді,
Бучки, Грем’яч, Будо-Воробʼївська у Новгород-Сіверській громаді,
Костобобрів та Залізний Міст у Семенівській громаді.
За підрахунками адміністрацій, у всіх цих небезпечних зонах досі залишається близько тисячі жителів, серед яких 120 дітей. Для всіх людей гарантовано підготували місця для тимчасового проживання.
«Алгоритм дій уже напрацьований: жителів поінформують про місця збору, всі необхідні служби задіяні. Також є затверджені евакуаційні маршрути і транспорт», — підкреслив В’ячеслав Чаус.
Читайте также: Катерина Кузнецова розкрила правду про стосунки з Тарасом Цимбалюком: “Нащо так убиватись за мною”



